חיפוש
Close this search box.

מחקרים יישומיים בזירה הארגונית מוכיחים פעם אחר פעם כי רוב השינויים במרבית הארגונים אינם קורמים עור וגידים כלל. תובנה זו היא מפכחת במיוחד ומצביעה על כך שלאחר תכנית ההתערבות עצמה, משתתפים נתונים תחת ‘אפקט ירח הדבש’; הם מלאי השראה, חדוות עשייה ומוטיבציה לפעול לשינוי. אולם, הם חסרים את הפלטפורמה הממשית ליישום הלכה למעשה. משום כך, כמות אדירה של אנרגיה ארגונית חיובית פרואקטיבית ורעיונות ישימים מצוינים – פשוט הולכים לאבדון.

התפיסה המונחת בבסיס תכנית מיטיב להטמעה ארגונית היא שכדי לייצר שינוי יציב, בר קיימא, יש להיענות לתזמון והצורך הארגוני ולהמשיך את תכנית הבסיס בדמות ליווי נקודתי של גורמי מפתח בארגון. בכך, לעגן ריטואלים ארגוניים ליישום, אשר אינם נשענים אך ורק על מוטיבציה וכוח רצון, אלא מאפשרים פלטפורמה חזקה למימוש. אנו שואפים לייצר תשתית לכך שהפסיכולוגיה החיובית תהפוך לטבע שני בחלקים נבחרי מה-DNA הארגוני. 

במסגרת תכנית ההטמעה, מספר גורמי מפתח בארגון, יחד עם כמה משתתפים מהתכנית, ירכיבו מעין צוות היגוי ממוקד אשר ייפגש פוסט – התכנית עם יועצת מטעם מיטיב, על מנת לדייק ולתעדף תפיסות ופרקטיקות שהארגון רואה בהן משמעותיות וירצה להטמיע אותן בשגרות הניהוליות. יועצי מיטיב ילוו את צוות ההיגוי משלב החשיבה הראשוני ועד להקמת צוותים הטרוגניים מהארגון אשר יהיו אמונים על ההטמעה.

 

עוד על התכנית >>